Relugan – skóra owcza idealna dla dziecka!

Skóra i dziecko? Nietypowe połączenie? Idealne dla komfortu i zdrowia Twojego dziecka!

Skóra- jej właściwości- poznaj jej właściwości.

O tym, że skóry owcze wykazują szereg właściwości zdrowotnych, wiadomo od dawna. Niestety, wiadomo również, że postęp technologiczny sprawił, iż zaczęto używać do ich garbowania szkodliwych związków chromu . Tym samym, korzystne właściwości owczej skóry zaczęły przysłaniać zagrożenia, wynikające z jej stosowania. Na szczęście, wraz z podniesieniem się świadomości ekologicznej nastąpiły zmiany także w procesie garbowania skór, co zaowocowało stopniowym powrotem do naturalnych metod, wykorzystujących wyłącznie bezpieczne preparaty.

Dało to początek znanym obecnie skórzanym reluganom leczniczym – do produkcji których używa się wyłącznie garbników pozbawionych szkodliwych związków chromu . To właśnie naturalnemu sposobowi produkcji skóry zawdzięczają charakterystyczną ciepło- żółtą barwę i puszysty, przyjemny w dotyku włos. Proces produkcji pozwala również na zachowanie wszystkich naturalnych właściwości wełny, które sprawiają, że jest ona polecana przez reumatologów
i rehabilitantów osobom z reumatyzmem, problemami ze stawami, a także – a może przede wszystkim – właśnie najmłodszym. Dlaczego?

SKÓRA MEDYCZNA

Skóra pachnąca – mamą!

Pierwszą zaletą reluganu są jego właściwości termoregulacyjne, tak ważne w przypadku najmłodszych. Z uwagi na to, że włókna skóry owczej posiadają zdolność kurczenia się i rozszerzania – dziecko śpiące bezpośrednio na takiej skórze znacznie mniej się poci, a także – nie marznie. Tym samym, skóra okazuje się być rozwiązaniem idealnym zarówno latem (chłodzi), jak i w okresie zimowym (wełna wchłania do 30% wilgoci, naturalnie przepuszcza powietrze i utrzymuje ciepło). Kolejną – niezwykle istotną zaletą skóry owczej, są jej właściwości antybakteryjne i samoczyszczące. Zawdzięcza to swojej strukturze, której głównym składnikiem jest białko, tworzące nieprzyjazne podłoże dla bakterii i wirusów – można wręcz powiedzieć, że „odpiera” brud. Ma też korzystny wpływ na zdrowie – nie powoduje alergii, dlatego mogą ją używać nawet dzieci z wyjątkowo wrażliwą i delikatną skórą.

Ogromną zaletą reluganu jest fakt, iż posiada ona piękny, niedrażniący, owczy zapach, a dodatkowo – przyjmuje zapach właściciela! Jeśli będzie go używała przyszła mama, materiał będzie pachniał jej własną skórą, a tym samym – stanie się nieocenionym przyjacielem maluszka, który w jego towarzystwie będzie czuł się bezpiecznie. Z czasem skóra przejmie zapach samego dziecka, co z pewnością ułatwi mu zasypianie – szczególnie poza własnym łóżeczkiem. Tym, co zapewne docenią rodzice, jest niezwykła łatwość utrzymania czystości skóry – pielęgnacja polega na szczotkowaniu jej co jakiś czas (dla zachowania miękkości włosa), trzepaniu i wietrzeniu, które niweluje wszelkie wchłonięte zapachy. Od czasu do czasu warto zaserwować skórze kąpiel słoneczną, ponieważ regeneruje się ona właśnie pod wpływem promieni. W razie potrzeby można ją także przeprać w pralce, co nie ma żadnego wpływu na jej właściwości. Można także powiedzieć, że relugan to skóra na miarę naszych czasów, bo odpowiada niejako na zagrożenia współczesności – neutralizuje działanie negatywnych pól magnetycznych, co powoduje, że sprawdza się dobrze w pomieszczeniach, w których działa bezprzewodowy Internet,
a więc często – właśnie w naszych domach.

PRZEŚCIERADŁO MEDYCZNE 90x200

Reluganowe produkty dla dzieci – dostępne u NAS

Mimo, że na Zachodzie relugan już od jakiegoś czasu cieszy się ogromną popularnością, w Polsce nadal jest towarem deficytowym.

Szczególnym zainteresowaniem rodziców cieszą się maty ( skóry owcze) która może spełniać szereg różnych funkcji – nadaje się zarówno jako podkładka do przewijania, jak i mata do zabawy, a także wkładka do łóżeczka, wózka czy sanek.
W ostatnim czasie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, stworzyliśmy specjalny wkład do wózka – skrojony tak, by pasował do każdego modelu – sprawdzi się więc zarówno w przypadku gondoli, jak i spacerówki oraz sanek. Posiadamy również w swojej ofercie Ekskluzywny skórzany śpiworek dla niemowlaka wykonany wewnątrz z reluganu – wyjątkowo miękkiej i delikatnej skóry jagnięcej o przyjemnej, żółtej barwie. Materiał jest bardzo ciepły, a dzięki właściwościom termoregulacyjnym, zapobiega jednocześnie poceniu się dziecka.  Miękki w dotyku i bardzo delikatny, dzięki czemu nie drażni wrażliwej skóry malca. Idealny do wózka podczas spaceru – sprawdzi się zarówno w przypadku gondoli, jak
i spacerówki oraz sanek.

ŚPIWOREK DO WÓZKA DZIECIĘCEGO - zdjęcie przykładowe

Produkty z reluganów to także doskonały prezent z okazji narodzin dziecka, to idealny unikatowy prezent, który sprawi ogromną radość maleństwu.

Nasze produkty produkowane są ze szczególnością dbałością o szczegóły, pakowane są w eleganckie pudełka, posiadają etykiety, mogą być idealnym pomysłem na prezent dla najbliższych.